Cirkuszi műhely tartósan kórházban gyógykezelt gyermekeknek
Miért?
Vannak olyan beteg gyerekek, akik hetekig, hónapokig, akár évekig nem hagyhatják el a kórházat. Ez nem csak nekik, de a szüleiknek is nagyon megterhelő.
A Cirkusz Pacientusz program során ők is lehetőséget kapnak arra, hogy egy kicsit kimozduljanak a kórházi passzivitásból, és a közös játék során felfedezzék képességeiket és sikerélményük legyen. A tartós kórházi kezelés alatt álló gyerekek mellett rehabilitációs központok, szanatóriumok és gyermekotthonok lakói számára is elérhető a program.
Célja nem csupán a szórakoztatás, jó lehetőség a mindennapi kórházi kezelések, illetve a nevelői és szociális munka támogatására is. A program interaktív játékokból áll, a figyelemre és a szociális interakcióra helyezi a hangsúlyt.
Hogyan?
A négy napos program során a gyerekek a bohócdoktorokkal együtt egy csodálatos cirkuszi világba látogathatnak el. Különböző mutatványokat tanulnak meg, amit aztán egy cirkuszi előadás során a családjuknak, orvosoknak és nővéreknek mutatnak be. Az előadás sikere, a taps erősíti az önbizalmukat, sikerélményt ad, ami hosszú távon is motiválja őket.
Végre nem a betegségük, hanem a tehetségük miatt állnak a gyerekek a középpontban! A játékos gyakorlatok során a türelmet és a kitartást is gyakorolhatják és végre gondtalan és örömteli pillanatokat élhetnek át.
Hol?
Az elmúlt évben a következő helyszíneken zajlott a program:
- Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat
- Burratino Általános Iskola, Középiskola és Gondozóotthon
- Pécsi Gyermekotthon
- Debreceni Egyetem Klinikai Központ, Gyermekgyógyászati Klinika, Diabétesz osztály